Ochrana Proti Škodcom

 
2
25 1225

Stránka 1 z 1 - 9 položiek celkom

 • Aptus dislike 100ml Kód: DIS

  Aptus dislike predstavuje BIO riešenie pre účinnú prevenciu pred lietajúcim, cicavým a žravým hmyzom,ktorý napáda rastliny.Obsahuje prírodné esenciálne oleje,ktoré sú pre všetky nechcené škodce odpudzujúce a preto si držia odstup.4 až 8 ml do litra vlažnej vody a postriekať rastliny každých 7 dní.Pretrepať pred použitím.100% prírodný produkt.

  €25
 • Integro Kód: INTEGRO
  Požerový a kontaktný insekticíd-larvy obalovačov,podkopčikov,piadiviek,ovíjačke kukuričnej a more bavlníkovej,larvy a vajíčka motýľov.

  €6,50
 • Karate zeon 5 ml Kód: 2611

  Na všetok cicavý a žravý hmyz,červíky a pod.

  KARATE ZEON 5 CS

  Výrobca: Syngenta Agro AG, Švajčiarsko
  Kategória: Insekticídy proti škodcom
  Balenie: 5ml, 20ml, 50ml

  Postrekový, svetlostabilný, syntetický, pyrethtoidný insekticídny prípravok v progresívnej úprave – mikroenkapsulát (CS), určený na ochranu poľnohospodárskych plodín proti cicavým a žravým škodcom.
  Prípravok Karate Zeon na báze účinnej látky lambda-cyhalothrin, patrí do skupiny syntetických svetlostabilných pyrethroidov. Hmyz usmrcuje ako dotykový a požerový jed. Pôsobí predovšetkým proti žravým škodcom (Lepidoptera, Coleoptera) ako kontaktný jed. Ďalej má veľmi dobrý účinok na cicavý hmyz (Homoptera). Je svetlostabilný, čo umožňuje jeho použitie aj proti postupne nastupujúcim škodcom. Dráždivé účinky vyvolávajú nekľud u hmyzu a nútia aj skryte žijúce druhy ku kontaktu s účinnou látkou.
  Technológia Zeon bola vyvinutá a je patentovaná spoločnosťou Syngenta. V porovnaní s inými formulačnými technológiami mikroenkapsulácie má celý rad výhod (napr. veľkosť kapsuliek Karate Zeon sa pohybuje v rozmedzí 3-5 mikrónov na rozdiel od konvenčných formulácii, kde je veľkosť 20-50 mikrónov. Jedná sa o formuláciu s rýchlo sa uvoľňujúcou účinnou látkou. Formulácia obsahuje nízke množstvo rozpúšťadiel a má vysokú mrazuvzdornosť.
  Formulácia typu Zeon významne zlepšuje toxikologické parametre (dráždivosť očí a pokožky).
  Formulácia typu Zeon neovplyvňuje hladinu rezíduí v ošetrených plodinách v porovnaní s formuláciami EC a WG a taktiež nie sú rozdiely v environmentálnych parametroch ani vplyve na necieľové organizmy (napr. včely).
  Podstata účinku spočíva v tom, že po aplikácii prípravku Karate Zeon nastáva odparenie postrekovej tekutiny z povrchu ošetrenej rastliny a okamžite po zaschnutí väčšie mikrokapsulky pukajú a uvoľňujú účinnú látku. Menšie kapsulky zostávajú neporušené ale taktiež rýchlo uvoľňujú L-cyhalotrin na povrch ošetrenej rastliny. Postrek sa vyznačuje vysokou adhéziou k povrchu rastliny. Olejová zložka napomáha zväčšiť akčný rádius až o 40%.
  Prípravok Karate Zeon je povolený k ochrane viac ako 100 plodín proti viac ako 250 škodcom.
  ODPORÚČANIA SPOLOČNOSTI SYNGENTA:
  Aplikácia celosvetovo najpredávanejšieho insekticídu Karate má tieto prednosti: dlhodobá insekticídna clona, bleskový insekticídny nástup, vysoká návratnosť, nízke dávkovanie, spoľahlivý účinok pri nízkych teplotách, nezávislosť na vývojových štádiách kultúrnych plodín. Vzhľadom na kontaktný účinok je potrebné použiť dávku vody na úrovni 3 až 4 litre na 100m2.
  Pri ochrane repky odporúčame aplikáciu vykonať už na jeseň proti piliarke, skočkám a kratonoscom. Zabránime tým medzerovitosti porastov a zabránime oslabeniu porastov pred zimou. Na jar je výhodou u prípravku Karate Zeon vysoká účinnosť v období nižších a kolísajúcich teplôt – typické prejavy pre toto obdobie. Dve jarné aplikácie proti krytonoscom a blyskáčikovi repkovému vytvoria insekticídnu clonu trvajúcu niekoľko týždňov.
  V oblastiach, kde sa zistil slabší účinok pyrethroidov na pásavku zemiakovú, je nutné takéto prípravky aspoň na 1 rok z používania vynechať.

  €8
 • Metarex 100g Kód: METAREX
  Návnadový prípravok s účinnou látkou zo skupiny karbamátov proti všetkým druhom slimákov a slizniakov v poľnohospodárskych plodinách a záhradných kultúrach. metarex je prípravok s vynikajúcimi návnadovými vlastnosťami a rýchlym, na teplote nezávislým pôsobením. Vyznačuje sa veľmi dobrou odolnosťou proti dažďu a vlhkosti, čo je vzhľadom na aktivitu slimákov dôležitý predpoklad istoty zásahu.

  €3
 • Mospilan 1,5g Kód: MOSP
  Mospilan 20 SP je systémovo pôsobiaci insekticíd zo skupiny neonikotinoidov. Pôsobí ako neurotoxikant, tzn. blokuje nikotínový Ach receptor v postsynaptickej membráne nervového systému živočíšnych škodcov. Prípravok pôsobí systémovo aj translaminačne, prechádza celým profilom listu. Účinkuje ako kontaktný a požerový jed vo veľmi nízkych dávkach, má relatívne rýchle počiatočné pôsobenie v poraste. Vyniká dlhodobým a vyrovnaným reziduálnym účinkom proti širokému spektru živočíšnych škodcov rozhodujúcich poľnohospodárskych plodín. Mospilan 20 SP je veľmi flexibilný k vyššej teplote v priebehu aplikácie, v rastline je rozvádzaný akropetálne (nahor, do novo narastajúcich listov), nie bazipetálne ku koreňom. Pre lepšiu penetráciu do porastu je doporučované podľa podmienok a plodiny použitie so zmáčadlom (zelenina, strukoviny). Spektrum živočíšnych škodcov citlivých na Mospilan 20 SP Repka olejná krytonos repkový, krytonos štvorzubý, blyskáčik repkový, krytonos šešulový, byľomor kelový, skočka čierna/čiernonohá, krytonos kapustový , siatica oziminová, piliarka repková. Jadroviny voška jabloňová/skorocelová , vlnatka krvavá, obaľovač jabloňový, piliarka jabloňová, nosánik jabloňový/ovocný, kvetovka jabloňová. Kôstkoviny piliarka slivková/žltá, vrtivka čerešňová. Zemiaky pásavka zemiaková, voška broskyňová, voška rešetliaková. Obiloviny voška ovsená, voška trávová, voška čremchová. Kukurica vijačka kukuričná. Slnečnica voška čremchová Cukrová repa voška broskyňová, voška maková, skočka horčiaková/repová Strukoviny voška hrachová, voška maková, voška broskyňová, strapka hrachová. Chmeľ voška chmeľová Zeleniny voška kapustová, mlynárik kapustový/repový/repkový, kvetárka kapustová/cibuľová/repová, strapka záhradná/západná, molica skleníková, voška broskyňová/voška bavlníková . Okrasné rastliny molica skleníková, voška broskyňová/bavlníková, strapka záhradná/západná, puklica slivková, vlnatka krvavá

  €2,20
 • Natria Bayer Slimáky 400g Kód: NATRIA
  Skvelý BIO pomocník proti slimákom a slizniakom!Jednoducho rozsypte okolo chránenej rastliny a nechajte pôsobiť.Slimáky sa už vaších rastlín nedotknú!Vydrží aj po vydatných dažďoch a nerozpustí sa takže celú sezónu vydrží.

  €19
 • Spintor 6ml BIO Kód: SPINTOR
  Požerový a kontaktný insekticíd/nie na vošky.Vhodný na obaľovače,piliarky,pásavky,na larvy aj dospelce motýľov,dvojkrídlovcom,chrobákom a strapkám.Nepôsobí a cicaví hmyz,ochranná doba 3 dni.

  €6,50
 • StopSet Lepové Dosky 5 ks Kód: STOPSET
  Stopset žlté lepové dosky - lepové dosky určené k odchytu škodlivého hmyzu. Rozmery 25 x 10 cm. Balenie 5 ks (3 ks obojstranne lepivé a 2 ks jednostranne).

  €5
 • Vertimec 1,8 EC 10ml Kód: VERTIMEC
  emulgovateľný koncentrát Použitie : Postrekový insekticídny a akaricídny prípravok vo forme emulgovateľného koncentrátu určený k ničeniu roztočcov a strapiek, vrátane strapky západnej, na uhorkách, paprike, okrasných rastlinách a jadrovinách Balenie: 2 x 5 ml

  €8

Stránka 1 z 1 - 9 položiek celkom