Ochrana Rastlín

 

Najpredávanejšie

 • 1.
  Karate zeon 5 ml

  Na všetok cicavý a žravý hmyz,červíky a pod. KARATE ZEON 5 CS...

  €8
 • 2.
  Natria Bayer Slimáky 400g

  Skvelý BIO pomocník proti slimákom a slizniakom!Jednoducho rozsypte...

  €19
 • 3.
  Magnicur energy SL 15ml

  Systémový fungicíd vo forme kvapalného koncentrátu na riedenie vodou s...

  €8
 • 4.
  Integro

  Požerový a kontaktný insekticíd-larvy...

  €6,50
 • 5.
  Spintor 6ml BIO

  Požerový a kontaktný insekticíd/nie na vošky.Vhodný na...

  €6,50
 • 6.
  Vertimec 1,8 EC 10ml

  emulgovateľný koncentrát Použitie : Postrekový insekticídny a akaricídny...

  €8
 • 7.
  StopSet Lepové Dosky 5 ks

  Stopset žlté lepové dosky - lepové dosky určené k odchytu škodlivého...

  €5
 • 8.
  Metarex 100g

  Návnadový prípravok s účinnou látkou zo skupiny karbamátov proti všetkým...

  €3
 • 9.
  CannaCure 5l

  Jedinečná listová výživa!Stačí zarobiť ako postrek na listy a tým je...

  €67,90
 • 10.
  CannaCure 0,75l Sprej

  Jedinečná listová výživa!Stačí zarobiť ako postrek na listy a tým je...

  €12,20
3
68 1368

Stránka 1 z 1 - 11 položiek celkom

 • CannaCure 0,75l Sprej Kód: CURE0-75
  CannaCure 0,75l Sprej
  Jedinečná listová výživa!Stačí zarobiť ako postrek na listy a tým je rastlina chránená pred plesňami či parazitárnym hmyzom.Šetrné k životnému prostrediu,bez toxínov!

  €12,20
 • CannaCure 1l Kód: CURE1
  CannaCure 1l
  Jedinečná listová výživa!Stačí zarobiť ako postrek na listy a tým je rastlina chránená pred plesňami či parazitárnym hmyzom.Šetrné k životnému prostrediu,bez toxínov!

  €19,90
 • CannaCure 5l Kód: CURE5
  CannaCure 5l
  Jedinečná listová výživa!Stačí zarobiť ako postrek na listy a tým je rastlina chránená pred plesňami či parazitárnym hmyzom.Šetrné k životnému prostrediu,bez toxínov!

  €67,90
 • Integro Kód: INTEGRO
  Integro
  Požerový a kontaktný insekticíd-larvy obalovačov,podkopčikov,piadiviek,ovíjačke kukuričnej a more bavlníkovej,larvy a vajíčka motýľov.

  €6,50
 • Karate zeon 5 ml Kód: 2611
  Karate zeon 5 ml

  Na všetok cicavý a žravý hmyz,červíky a pod.

  KARATE ZEON 5 CS

  Výrobca: Syngenta Agro AG, Švajčiarsko
  Kategória: Insekticídy proti škodcom
  Balenie: 5ml, 20ml, 50ml

  Postrekový, svetlostabilný, syntetický, pyrethtoidný insekticídny prípravok v progresívnej úprave – mikroenkapsulát (CS), určený na ochranu poľnohospodárskych plodín proti cicavým a žravým škodcom.
  Prípravok Karate Zeon na báze účinnej látky lambda-cyhalothrin, patrí do skupiny syntetických svetlostabilných pyrethroidov. Hmyz usmrcuje ako dotykový a požerový jed. Pôsobí predovšetkým proti žravým škodcom (Lepidoptera, Coleoptera) ako kontaktný jed. Ďalej má veľmi dobrý účinok na cicavý hmyz (Homoptera). Je svetlostabilný, čo umožňuje jeho použitie aj proti postupne nastupujúcim škodcom. Dráždivé účinky vyvolávajú nekľud u hmyzu a nútia aj skryte žijúce druhy ku kontaktu s účinnou látkou.
  Technológia Zeon bola vyvinutá a je patentovaná spoločnosťou Syngenta. V porovnaní s inými formulačnými technológiami mikroenkapsulácie má celý rad výhod (napr. veľkosť kapsuliek Karate Zeon sa pohybuje v rozmedzí 3-5 mikrónov na rozdiel od konvenčných formulácii, kde je veľkosť 20-50 mikrónov. Jedná sa o formuláciu s rýchlo sa uvoľňujúcou účinnou látkou. Formulácia obsahuje nízke množstvo rozpúšťadiel a má vysokú mrazuvzdornosť.
  Formulácia typu Zeon významne zlepšuje toxikologické parametre (dráždivosť očí a pokožky).
  Formulácia typu Zeon neovplyvňuje hladinu rezíduí v ošetrených plodinách v porovnaní s formuláciami EC a WG a taktiež nie sú rozdiely v environmentálnych parametroch ani vplyve na necieľové organizmy (napr. včely).
  Podstata účinku spočíva v tom, že po aplikácii prípravku Karate Zeon nastáva odparenie postrekovej tekutiny z povrchu ošetrenej rastliny a okamžite po zaschnutí väčšie mikrokapsulky pukajú a uvoľňujú účinnú látku. Menšie kapsulky zostávajú neporušené ale taktiež rýchlo uvoľňujú L-cyhalotrin na povrch ošetrenej rastliny. Postrek sa vyznačuje vysokou adhéziou k povrchu rastliny. Olejová zložka napomáha zväčšiť akčný rádius až o 40%.
  Prípravok Karate Zeon je povolený k ochrane viac ako 100 plodín proti viac ako 250 škodcom.
  ODPORÚČANIA SPOLOČNOSTI SYNGENTA:
  Aplikácia celosvetovo najpredávanejšieho insekticídu Karate má tieto prednosti: dlhodobá insekticídna clona, bleskový insekticídny nástup, vysoká návratnosť, nízke dávkovanie, spoľahlivý účinok pri nízkych teplotách, nezávislosť na vývojových štádiách kultúrnych plodín. Vzhľadom na kontaktný účinok je potrebné použiť dávku vody na úrovni 3 až 4 litre na 100m2.
  Pri ochrane repky odporúčame aplikáciu vykonať už na jeseň proti piliarke, skočkám a kratonoscom. Zabránime tým medzerovitosti porastov a zabránime oslabeniu porastov pred zimou. Na jar je výhodou u prípravku Karate Zeon vysoká účinnosť v období nižších a kolísajúcich teplôt – typické prejavy pre toto obdobie. Dve jarné aplikácie proti krytonoscom a blyskáčikovi repkovému vytvoria insekticídnu clonu trvajúcu niekoľko týždňov.
  V oblastiach, kde sa zistil slabší účinok pyrethroidov na pásavku zemiakovú, je nutné takéto prípravky aspoň na 1 rok z používania vynechať.

  €8
 • energy magnicur Kód: PREVICUR
  Magnicur energy SL 15ml

  Systémový fungicíd vo forme kvapalného koncentrátu na riedenie vodou s preventívnym aj kuratívnym účinkom, určený na ochranu zeleniny, okrasných rastlín a drevín v skleníku aj vonku, proti pôdnym a listovým chorobám, ktoré spôsobujú pravé plesne (Oomycetes). Magnicur SL je systémový fungicíd so špecifickým účinkom proti pôdnym a listovým chorobám radu Oomycetes, ktoré spôsobujú hospodársky významné choroby, najmä padanie klíčiacich rastlín, nekrózy koreňov a listov zeleniny (uhorky, hlúboviny, šalát, zeler, paprika). Účinná látka prípravku Magnicur SL je karbamátový fungicíd, propamocarb hydrochlorid, s odlišným mechanizmom účinku od ostatných, bežne používaných systémových fungicídov. Účinkuje proti širokému spektru pravých plesní (Oomycetes) a ničí aj kmene rezistentné k ostatným skupinám fungicídov.

  €8
 • Metarex 100g Kód: METAREX
  Metarex 100g
  Návnadový prípravok s účinnou látkou zo skupiny karbamátov proti všetkým druhom slimákov a slizniakov v poľnohospodárskych plodinách a záhradných kultúrach. metarex je prípravok s vynikajúcimi návnadovými vlastnosťami a rýchlym, na teplote nezávislým pôsobením. Vyznačuje sa veľmi dobrou odolnosťou proti dažďu a vlhkosti, čo je vzhľadom na aktivitu slimákov dôležitý predpoklad istoty zásahu.

  €3
 • Natria Bayer Slimáky 400g Kód: NATRIA
  Natria Bayer Slimáky 400g
  Skvelý BIO pomocník proti slimákom a slizniakom!Jednoducho rozsypte okolo chránenej rastliny a nechajte pôsobiť.Slimáky sa už vaších rastlín nedotknú!Vydrží aj po vydatných dažďoch a nerozpustí sa takže celú sezónu vydrží.

  €19
 • Spintor 6ml BIO Kód: SPINTOR
  Spintor 6ml BIO
  Požerový a kontaktný insekticíd/nie na vošky.Vhodný na obaľovače,piliarky,pásavky,na larvy aj dospelce motýľov,dvojkrídlovcom,chrobákom a strapkám.Nepôsobí a cicaví hmyz,ochranná doba 3 dni.

  €6,50
 • StopSet Lepové Dosky 5 ks Kód: STOPSET
  StopSet Lepové Dosky 5 ks
  Stopset žlté lepové dosky - lepové dosky určené k odchytu škodlivého hmyzu. Rozmery 25 x 10 cm. Balenie 5 ks (3 ks obojstranne lepivé a 2 ks jednostranne).

  €5
 • Vertimec 1,8 EC 10ml Kód: VERTIMEC
  Vertimec 1,8 EC 10ml
  emulgovateľný koncentrát Použitie : Postrekový insekticídny a akaricídny prípravok vo forme emulgovateľného koncentrátu určený k ničeniu roztočcov a strapiek, vrátane strapky západnej, na uhorkách, paprike, okrasných rastlinách a jadrovinách Balenie: 2 x 5 ml

  €8

Stránka 1 z 1 - 11 položiek celkom