Ochrana Proti Škodcom

 

Najpredávanejšie

 • 1.
  StopSet Lepové Dosky 5 ks

  Stopset žlté lepové dosky - lepové dosky určené k odchytu škodlivého...

  €5
 • 2.
  Spintor 6ml BIO

  Požerový a kontaktný insekticíd/nie na vošky.Vhodný na...

  €6,50
 • 3.
  NeemAzal T/S 100ml

  NEEMAZAL TS Výrobca: Trifolio-M GmbH, Nemecko Kategória:...

  €14,90
 • 4.
  Karate zeon 5 ml

  Na všetok cicavý a žravý hmyz,červíky a pod. KARATE ZEON 5 CS...

  €8
 • 5.
  Vertimec 1,8 EC 10ml

  emulgovateľný koncentrát Použitie : Postrekový insekticídny a akaricídny...

  €9,50
 • 6.
  Metarex 100g

  Návnadový prípravok s účinnou látkou zo skupiny karbamátov proti všetkým...

  €4,50

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom

 • Karate zeon 5 ml Kód: 2611
  Karate zeon 5 ml

  Na všetok cicavý a žravý hmyz,červíky a pod.

  KARATE ZEON 5 CS

  Výrobca: Syngenta Agro AG, Švajčiarsko
  Kategória: Insekticídy proti škodcom
  Balenie: 5ml, 20ml, 50ml

  Postrekový, svetlostabilný, syntetický, pyrethtoidný insekticídny prípravok v progresívnej úprave – mikroenkapsulát (CS), určený na ochranu poľnohospodárskych plodín proti cicavým a žravým škodcom.
  Prípravok Karate Zeon na báze účinnej látky lambda-cyhalothrin, patrí do skupiny syntetických svetlostabilných pyrethroidov. Hmyz usmrcuje ako dotykový a požerový jed. Pôsobí predovšetkým proti žravým škodcom (Lepidoptera, Coleoptera) ako kontaktný jed. Ďalej má veľmi dobrý účinok na cicavý hmyz (Homoptera). Je svetlostabilný, čo umožňuje jeho použitie aj proti postupne nastupujúcim škodcom. Dráždivé účinky vyvolávajú nekľud u hmyzu a nútia aj skryte žijúce druhy ku kontaktu s účinnou látkou.
  Technológia Zeon bola vyvinutá a je patentovaná spoločnosťou Syngenta. V porovnaní s inými formulačnými technológiami mikroenkapsulácie má celý rad výhod (napr. veľkosť kapsuliek Karate Zeon sa pohybuje v rozmedzí 3-5 mikrónov na rozdiel od konvenčných formulácii, kde je veľkosť 20-50 mikrónov. Jedná sa o formuláciu s rýchlo sa uvoľňujúcou účinnou látkou. Formulácia obsahuje nízke množstvo rozpúšťadiel a má vysokú mrazuvzdornosť.
  Formulácia typu Zeon významne zlepšuje toxikologické parametre (dráždivosť očí a pokožky).
  Formulácia typu Zeon neovplyvňuje hladinu rezíduí v ošetrených plodinách v porovnaní s formuláciami EC a WG a taktiež nie sú rozdiely v environmentálnych parametroch ani vplyve na necieľové organizmy (napr. včely).
  Podstata účinku spočíva v tom, že po aplikácii prípravku Karate Zeon nastáva odparenie postrekovej tekutiny z povrchu ošetrenej rastliny a okamžite po zaschnutí väčšie mikrokapsulky pukajú a uvoľňujú účinnú látku. Menšie kapsulky zostávajú neporušené ale taktiež rýchlo uvoľňujú L-cyhalotrin na povrch ošetrenej rastliny. Postrek sa vyznačuje vysokou adhéziou k povrchu rastliny. Olejová zložka napomáha zväčšiť akčný rádius až o 40%.
  Prípravok Karate Zeon je povolený k ochrane viac ako 100 plodín proti viac ako 250 škodcom.
  ODPORÚČANIA SPOLOČNOSTI SYNGENTA:
  Aplikácia celosvetovo najpredávanejšieho insekticídu Karate má tieto prednosti: dlhodobá insekticídna clona, bleskový insekticídny nástup, vysoká návratnosť, nízke dávkovanie, spoľahlivý účinok pri nízkych teplotách, nezávislosť na vývojových štádiách kultúrnych plodín. Vzhľadom na kontaktný účinok je potrebné použiť dávku vody na úrovni 3 až 4 litre na 100m2.
  Pri ochrane repky odporúčame aplikáciu vykonať už na jeseň proti piliarke, skočkám a kratonoscom. Zabránime tým medzerovitosti porastov a zabránime oslabeniu porastov pred zimou. Na jar je výhodou u prípravku Karate Zeon vysoká účinnosť v období nižších a kolísajúcich teplôt – typické prejavy pre toto obdobie. Dve jarné aplikácie proti krytonoscom a blyskáčikovi repkovému vytvoria insekticídnu clonu trvajúcu niekoľko týždňov.
  V oblastiach, kde sa zistil slabší účinok pyrethroidov na pásavku zemiakovú, je nutné takéto prípravky aspoň na 1 rok z používania vynechať.

  €8
 • Metarex 100g Kód: METAREX
  Metarex 100g
  Návnadový prípravok s účinnou látkou zo skupiny karbamátov proti všetkým druhom slimákov a slizniakov v poľnohospodárskych plodinách a záhradných kultúrach. metarex je prípravok s vynikajúcimi návnadovými vlastnosťami a rýchlym, na teplote nezávislým pôsobením. Vyznačuje sa veľmi dobrou odolnosťou proti dažďu a vlhkosti, čo je vzhľadom na aktivitu slimákov dôležitý predpoklad istoty zásahu.

  €4,50
 • neem Kód: 7045
  NeemAzal T/S 100ml

  NEEMAZAL TS

  Výrobca: Trifolio-M GmbH, Nemecko
  Kategória: Biologické proti škodcom
  Balenie: 100 ml

  Insekticíd , akaricíd – prípravok proti voškám, mínerkam, piliarkam, strapkám, moliciam, roztočcom, nosánikom a podkopáčikom vo forme  rastlinného extraktu zo semien tropického stromu  Antelaea azadirachta určený na ošetrenie ovocných stromov, zeleniny, viniča  a poľných plodín, rastlinný olej na báze obnoviteľných zdrojov.


  Účinná látka: Azadirachtin 10g/l (1 hmot. %)

  PÔSOBENIE  PRÍPRAVKU
  Účinná látka pôsobí v rastline lokálne systematicky a do tela škodcov sa dostáva pri saní a požere. NeemAzal-T/S nemá okamžitý toxický efekt, nástup účinkuje postupný: v priebehu niekoľkých hodín deaktivuje škodcu ako vošky, molice, strapky, vrtivky, piadivky jesenné, priadkovce, ploskáčiky, pásavku zemiakovú a ďalšie druhy hmyzích škodcov, ktoré škodia saním a požerom. Škodce prestanú prijímať potravu a tým aj poškodzovať rastlinu. Azadirachtín inhibuje ich vývoj a zvliekanie, takže po niekoľkých dňoch uhynú. Pri imágach (chrobákov) dochádza výrazne k reprodukcii plodnosti. Kolónie vošiek ešte nejakú dobu na rastline ostávajú, ďalšie vošky sa však už nevyvíjajú

  POKYNY PRE APLIKÁCIU
  Dbajte na dôkladné a rovnomerné rozptýlenie postrekovej kvapaliny na rastlinách. Pokiaľ nastane do 8 hodín po aplikácii dážď, je nutné ošetrenie opakovať. NeemAzal-T/S sa obvykle aplikuje pri napadnutí, resp. pri objavení prvých príznakov škodlivých organizmov. NeemAzal-T/S účinkuje najlepšie na ranné štádiá škodlivého hmyzu, preto je dôležité previezť ošetrenie bezprostredne po vyliahnutí lariev.

  Zemiaky:
  25ml / 100 m2, postrekujte  s odstupom 7 dní,  maximálne 2 krát za vegetáciu
  Bylinky:
  30ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu
  Špenát:
  30ml / 100 m2,  postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu
  Kapustová zelenina:
  30ml / 100 m2,  postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu.
  Tekvicovitá zelenina:
  30ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu
  Rajčiak a baklažán:
  30ml / 100m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu
  Jadroviny (okrem hrušiek):
  15ml / 100m2 do 10l vody, postrekujte s odstupom 10-14 dní, maximálne 4 krát za vegetáciu, prípravok aplikujte maximálne do rastovej fázy konca kvitnutia (do BBCH 69)

  NeemAzal-T/S sa aplikuje pri napadnutí a to ráno alebo večer v udanej dávke. Neošetrujte porasty pri silnom slnečnom žiarení.

  OPATRENIA PROTI VZNIKU REZISTENCIE
  O rezistencii nie sú známe žiadne informácie.

  VPLYV NA ÚRODU
  NeemAzal-T/S je ako prípravok na báze oleja je rastlinami všeobecne  dobre znášaný. Vzhľadom na meniace sa podmienky v priehehu roku a rozdielmi medzi rastlinnými druhmi a odrodami sa nedá vylúčiť, že v ojedinelom prípade dôjde i poškodeniu necitlivých rastlín.
   
  Ovocinárstvo
  NEAPLIKUJTE NA HRUŠKY!
  Pri  odrodách hrušiek  Conference, Alexander Lukas, Bristol Cross, Clara Frijs, Comice, Guyot, HW606, Ingeborg, Illinois 13b 83 Maxi, Lectier, Trevoux, Winterdechant a Frijs sa pri predávkovaní môžu objaviť fytotoxické účinky na listoch.
   
  Zeleninárstvo
  Na mladých rastlinách sa môžu objaviť mierne fytotoxické účinky na listoch (zvlnenie, stočenie).
   
  Všeobecné informácie ohľadom citlivosti rastlín
  Údaje o prípadných škodlivých účinkoch prípravku NeemAzal-T/S na rastliny odpovedajú skúsenostiam z bežných podmienok praxe a sú nezáväzné. Nepreberáme zodpovednosť za riziko po aplikácii.
   
  Odporúčame  vykonať  pred ošetrením porastov skúšku citlivosti v danom štádiu rastu ( obzvlášť mladých porastov!) Aktuálny zoznam citlivosti rastlín nájdete na www.trifolio-m.de.

  VPLYV NA NÁSLEDNÉ, NÁHRADNÉ A SUSEDIACE PLODINY
  Prípravok aplikujte  vo vzdialenosti minimálne 20 m od susedných plôch (mimo plôch, ulíc, ciest a miest využívaných pri pestovaní plodín) musí byť pri aplikácii prípravku použité nízkoúletové zariadenie. Pokiaľ použitie nízkoúletové zariadenia musí sa dodržať  vzdialenosť min. 5 m od susedných plôch (mimo plôch, ulíc, ciest a miest využívaných pri pestovaní plodín). Dodržanie vzdialenosti min. 5 m nie je nutné, pokiaľ sú susedné plochy (napr. medze, živé ploty) preukázateľne súčasťou plôch využívaných na pestovanie plodín. (Platí iba pri vonkajšom použití do jadrovín.)
   
  VPLYV NA UŽITOČNÉ A INÉ NECIELOVÉ ORGANIZMY
  Prípravok je škodlivý pre živočíchy slúžiace ako potrava rybám.

  ÚČINKY NA VČELY
  Klasifikácia prípravku až do použitia najvyššie povolenej dávky alebo koncentrácie (pokiaľ nie je dávka udaná)  odpovedá označenie „nie je nebezpečný pre včely“ .

  INFORMÁCIE O MOŽNEJ FYTOTOXICITE, ODRODOVEJ CITLIVOSTI A VŠETKÝCH ĎALŠÍCH PRIAMYCH A NEPRIAMYCH NEPRIAZNIVÝCH ÚČINKOCH NA RASTLINY ALEBO RASTLINNÉ PRODUKTY
  NeemAzal-T/S bol testovaný na  mnohých vonkajších a skleníkových kulturách.   Má  všeobecne dobrú kompatibilitu s rastlinami počas vegetačnej sezóny. Kompatibilita NeemAzal T/S závisí od odrody a druhu rastlín. Okrasné rastliny na NeemAzal T/S reagujú dobrým olistením, kompatibilitou kvetou  alebo listov.  Niektoré druhy okrasných rastlín  môžu byť poškodené ošetrením  pri kvitnutí alebo pozorované boli iba ojedinelé poškodenia listov. V sadoch bola pozorovaná vážna toxicita v prípade niektorých odrôd hrušiek. V prípade veľmi citlivých rastlín,  ktoré zvyčajne reagujú necitlivo, sa  môže prejaviť celková nekompatibilita s prípravkom. Zistené to bolo u jabĺk odrody Gala. V závislosti od sezónnych podmienok, druhoch a odrodách rastlín, nemôžeme urobiť všeobecné vyhlásenie zlučiteľnosti s prípravkom NeemAzal T/S. Pred použitím je nutné vykonať skúšku kompatibility danej rastliny s prípravkom NeemAzal T/S.

  Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

  €14,90
 • Spintor 6ml BIO Kód: SPINTOR
  Spintor 6ml BIO
  Požerový a kontaktný insekticíd/nie na vošky.Vhodný na obaľovače,piliarky,pásavky,na larvy aj dospelce motýľov,dvojkrídlovcom,chrobákom a strapkám.Nepôsobí a cicaví hmyz,ochranná doba 3 dni.

  €6,50
 • StopSet Lepové Dosky 5 ks Kód: STOPSET
  StopSet Lepové Dosky 5 ks
  Stopset žlté lepové dosky - lepové dosky určené k odchytu škodlivého hmyzu. Rozmery 25 x 10 cm. Balenie 5 ks (3 ks obojstranne lepivé a 2 ks jednostranne).

  €5
 • Vertimec 1,8 EC 10ml Kód: VERTIMEC
  Vertimec 1,8 EC 10ml
  emulgovateľný koncentrát Použitie : Postrekový insekticídny a akaricídny prípravok vo forme emulgovateľného koncentrátu určený k ničeniu roztočcov a strapiek, vrátane strapky západnej, na uhorkách, paprike, okrasných rastlinách a jadrovinách Balenie: 2 x 5 ml

  €9,50

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom